Tmerr në bordin e një avioni, raportohet për 50 të plagosur, shkak bëhet…

fustane me qera

Pasagjerët e fluturimit të Latam Airlines nga Sydney në Auckland, përjetuan momente tmerri. 50 prej tyre mbetën të plagosur, si pasojë e turbulencave të forta, të cilat dyshohet se janë shkaktuar nga një “problem teknik” në Boeing 787.

Pasi avioni u ul në Auckland, mjekët ofruan ndihmën e parë për gjithsej 50 persona në bord, ku njëri prej tyre besohet se ishte në gjendje të rëndë dhe 13 të tjerë u dërguan në spital.

“Avioni u ul në aeroportin e Auckland siç ishte planifikuar. Për shkak të incidentit disa pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit u plagosën.

Atyre iu dha ndihma e menjëhershme. Latam kërkon falje për shqetësimin dhe lëndimet që mund t’u jenë shkaktuar pasagjerëve dhe thekson se mbetet e përkushtuar për ta bërë sigurinë një prioritet”, tha një zëdhënës i linjës ajrore.

Ky ishte incidenti i dytë që përfshin një avion që niset nga Aeroporti Ndërkombëtar i Sidneit të hënën.

Më parë, Fluturimi 830 i United Airlines me destinacion San Francisko, u detyrua të ulej pas një emergjence.

Share This Article
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com