E liruan gabimisht nga burgu, ai i telefonon policisë: Hajdeni se jam në hotel…

fustane me qera

Ai thirri policinë për t’i njoftuar se ku ishte, pasi dëgjoi në lajme se ishte nisur një operacion kërkimi për të.

Incidenti ndodhi javën e kaluar, Corey u largua nga burgu, në Paradën Anzac në Matraville pak pas mesditës (koha lokale), tha Korporata Australiane e Transmetimeve (ABC) në një raport duke cituar Policinë e Uellsit të Ri Jugor.

Dy orë pas lirimit të tij, ai u pa në një qendër tregtare. Ai thirri policinë rreth orës 06:00 të mëngjesit të ardhshëm (me orën lokale) për t’u thënë se po banonte në një hotel atje, pasi dëgjoi se një kërkim kishte nisur për të.

Ai mund të mos përballet me akuza pasi lirimi i tij ishte një gabim administrativ. “Lirimi ishte për shkak të një gabimi të administratës pas paraqitjes në gjykatë.

CSNSW po heton se si ndodhi gabimi. Stafit i kërkohet të ndjekë procedura të detajuara kur përpunon paraburgimin e të burgosurve, vendimet e dënimit dhe lirimet nga paraburgimi, “thanë një deklaratë zyrtarët.

Ai u dërgua në stacionin e policisë Waverley dhe do të transferohet përsëri në Long Bay, ku do të qëndrojë në paraburgim.

Corey ishte veshur me bluzë të bardhë me vija. Policia besonte se ai po udhëtonte duke përdorur transportin publik.

Share This Article
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com