Tërmeti shkund Greqinë, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra ku goditi

fustane me qera

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e së shtunës në Karpathos në Rodos të Greqisë.

Lajmin për tërmetin e ka konfirmuar edhe Instituti Gjeodinamik.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e lëkundjes ndodhet 42 km në lindje në juglindje të Karpathos.

Më tej ata kanë bërë të ditur se thellësia fokale është llogaritur në 84.7 km.

 

Share This Article
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com