E rëndë/ Shkëputet kablloja elektrike dhe bie mbi autobus, raportohet për të lënduar

fustane me qera

Aksidenti ka ndodhur pasi një kabllo është prerë dhe ka rënë mbi një autobus turistik , me pasojë thyerjen e xhamave dhe plagosjen e 6 personave, ndërsa në vendngjarje ka mbërritur autoambulanca.

Sipas mediave vendase, të plagosurit kanë të nxira të lehta, ndërsa asnjë prej tyre nuk është i lënduar rëndë.

Në vendngjarje kanë shkuar dy autoambulanca për të ofruar ndihmën e parë.

Share This Article
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com