Horoskopi i Paolo Fox, e mërkurë 24 Prill 2024 për të gjitha shenjat e zodiakut

fustane me qera

Dashi: sipas horoskopit të Paolo Fox sot pritet të keni akoma Venusin në shenjën tuaj dhe do të qëndrojë aktiv deri më 29 Prill. Të gjitha planet e çifteve për muajt e ardhshëm, qoftë bashkëjetesë, shitje apo fëmijë, do të jenë të mbrojtura. Sigurisht, ju ende ndiheni të shqetësuar për fizikun tuaj…

Demi: Sot do të duhet të përballeni me një Hënë të kundërt e cila mund t’ju krijojë disa probleme të vogla. Mos u dekurajoni: është koha për të filluar nga e para. Maji do të jetë një muaj që do t’ju bëjë të bëni zgjedhje të guximshme dhe radikale, të përballeni me ndryshime të rëndësishme. Duhet të shënoni ditën në datën 7, sepse do të keni shumë planetë në shenjën tuaj. Po ktheheni në rrugën e duhur…

Binjakët: Sot nuk do të keni planetë kundërshtarë, përveç Marsit. Pak nga pak po rikuperoni kreativitetin dhe vetëvlerësimin më të mirë. Nëse deri më tani keni besuar se jeni të varur emocionalisht nga dikush, tani po kuptoni se mund ta bëni vetë dhe të zgjidhni cilët njerëz të keni pranë. Priten ditë zgjidhjesh efektive dhe projekte të reja.

Gaforrja: Tani e tutje, deri në fund të majit, do të keni mundësi të mbyllni marrëveshje dhe të nënshkruani kontrata. Më në fund situata po zhbllokohet. Ata që duhet të bëjnë një provim, nëse përgatiten mirë, do ta kalojnë lehtësisht. Sigurisht që do të vazhdoni të jeni viktimë e ulje-ngritjeve të papritura, por kjo është pjesë e natyrës suaj.

Luani: Ditë e ndrydhur, e karakterizuar nga një Hënë e pafavorshme. Jini të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët. Këto javë do të shërbejnë për të përgatitur terrenin për pjesën e dytë të vitit, kur do të keni në krah edhe Jupiterin. Maji do të jetë një muaj që do t’ju japë shumë mendime të dyta: do të duhet të përpiqeni të mos e lini veten të ndikoheni nga mendimet negative.

Virgjëresha: Siç qëmton horoskopi i Paolo Fox, sot do të vazhdojë ajo punë e pastrimit, të degëve të thata që do të priten, e cila filloi vitin e kaluar, kur Saturni hyri tek Peshqit. Ka shumë nga ju që duan të distancohen nga situata të caktuara. Dashuria mund të marrë edhe ajo një hov. Takime të reja janë të preferuara për beqarët dhe ribashkime të mundshme për ata që janë të lidhur me dikë.

Peshorja: Prej ditësh po luftoni për të menaxhuar intolerancën që ndjeni ndaj gjithçkaje dhe ndaj të gjithëve. Edhe ata që kanë shfaqur gjithmonë një sjellje të qetë dhe diplomatike do të ndiejnë nevojën për t’i shprehur me forcë këndvështrimet e tyre. Nga qershori do të fillojë një fazë e re e jetës suaj dhe do të mund të merrni mbrapsht atë që keni shtruar për një kohë të gjatë.

Akrepi: Sot do të nisë një periudhë që do të zgjasë deri në fund të majit, kur më pas Jupiteri do të ndryshojë tranzit, kohë në të cilën do të duhet të përballeni me gjykime të caktuara ose një sprovë. Dëshira për të folur sinqerisht dhe për të çliruar veten nga një barrë, për t’i sqaruar gjërat me një person, ka kohë që po rritet. Në dashuri duhet të përpiqeni të zgjidhni çdo vështirësi deri në fund të majit.

Shigjetari: Duhet të zgjidhni disa çështje të papërfunduara. Tani e tutje do të keni mundësi të reja pune. Fatkeqësisht, Marsi në disonancë po ju privon nga fuqia dhe energjia. Mundohuni të mos e mbingarkoni veten. Në dashuri, historitë e sapolindura do të mund të ecin përpara paqësisht.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox, sot pritet të nisë një rikuperim i rëndësishëm, pas një pjese të parë shumë të komplikuar të prillit. Ata që presin përgjigje, letra, zgjidhje burokratike dhe konfirmime nuk do të duhet të presin më gjatë. Së shpejti gjithçka do të zhbllokohet. Mosmarrëveshjet me të tjerët do të jenë gjithashtu më pak të lodhshme dhe më të menaxhueshme.

Ujori: Mundohuni të ruani pak vetëkontroll dhe të mos pushtoni nga reagimet e paarsyeshme emocionale. Në dashuri duhet të mendoni me shumë kujdes përpara se të merrni një vendim përfundimtar. Kujdes i dyfishtë do të duhet në marrëdhëniet me Demin, Luanin dhe Akrepin.

Peshqit: Sot do të keni një Diell dhe Jupiter të favorshëm, si dhe Marsin në shenjën tuaj: do të jeni plot energji dhe vendosmëri. Ka shumë Peshq që po gjejnë stimuj të rinj ose një projekt për të ndjekur nga këtu e tutje. Çdo ditë gjeni më shumë qetësi dhe më shumë hapësirë për veprim. Beqarët duhet të shikojnë përreth dhe të kthehen në lojë: Maji do të jetë një muaj i favorshëm për dashurinë

Share This Article
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com