Ngjarje e rëndë/ Policia qëllon për vdekje një adoleshent të armatosur, dyshohet se…

fustane me qera

Policia amerikane qëlloi për vdekje një adoleshent jashtë një shkolle të mesme në Wisconsin pas raporteve për dikë me armë.

Autoritetet thanë se një person i armatosur që nuk hyri kurrë në shkollë ishte “neutralizuar” jashtë ndërtesës së shkollës së mesme Mount Horeb.

Deri më tani, sulmuesi nuk është identifikuar, ndërsa policia thotë se i dyshuari ishte i mitur dhe mashkull. Policia nuk dha informacione nëse adoleshenti qëlloi mbi oficerët.

Të shtënat çuan në evakuimin e menjëhershëm të shkollës së mesme dhe katër shkollave të tjera në rrethin e malit Horeb, duke prekur 2,500 fëmijë.

Share This Article
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com