A do të ketë reshje shiu? Parashikimi i motit për ditën e nesërme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

fustane me qera

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjelliem dhe vranësira mesatare me reshje me intesitet mesatar.

Era do të fryjë me drejtim verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 4 -5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 10/16°C
– Zonat e ulëta 12/23°C
– Zonat bregdetare 16/24°C

Share This Article
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com