Zbulohen dy ambiente ku ishte kultivuar lëndë narkotike e llojit kanabis në Krujë, forcat “Blu” shpallin në kërkim të riun

fustane me qera

Policia e Krujës ka zbuluar dy ambiente ku ishin kultivuar rrënjë kanabisi në fshatin Mafsheq. Burime zyrtare bënë me dije se në kërkim është shpallur shtetasi me inicialet E.D.

“Komisariati i Policisë Krujë, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, në vijim të punës për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike dhe në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional “Territor i pastër”, ka vijuar kontrollet në terren.

Gjatë kontrolleve në fshatin Mafsheq u zbuluan 2 ambiente të përshtatura për kultivim, ku u gjetën 28 bimë cannabisi të mbjella dhe 116 fidanë të dyshuar narkotikë cannabis, gati për t’u mbjellë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Në vijim të veprimeve për këtë rast, u shpall në kërkim shtetasi E. D., 24 vjeç. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.”, sqaron policia.

Share This Article
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com