Tiranë, arrestohen katër persona, shisnin lëndë narkotike

fustane me qera

Ditën e sotme në rrugën “Fabrika e Qelqit” në Kombinat u arrestuan 4 persona.

Gjatë kontrollit në fabrikë 29-vjeçari me iniciale S.Ç, 32-vjeçari me iniciale B.Ç, 37-vjeçari me iniciale dhe 37-vjeçari me iniciale R.Sh iu gjetën një sasi lënde narkotike kanabis e ndarë në doza gati për shitje.

4 të arrestuarit pasi siguronin lëndën narkotike në sasi, e ndanin atë në doza dhe më pas e shisnin në lagje të ndryshme të Kombinatit.

Ndërkohë materialet i kaluan Prokurorisë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” kryer në bashkëpunim.

Share This Article
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com