LIVE-Opozita bllok, ndërpritet Parlamenti, Spiropali-Nikollës: Nxirri jashtë!

fustane me qera

Ndërpritet për herë të dytë seanca e Parlamentit. Shkak është bërë bllokimi i foltores nga opozita. Flamur Noka u përjashtua. Ministrja Elisa Spiropali i kërkoi kryetares së Kuvendit që të përjashtojë deputetët që thyejnë rregulloren.

Ushtria e turpit të opozitarëve pa ide dhe atdhe. Kështu mund të quhet kjo që bëni ju. Këtu me të parën tërhiqet vëmendja, me të dytën nxirret jashtë deputeti ose vazhdohet me rendin e ditës për ta mbyllur. Nuk është hera e parë që ansambli utopia i bën këto. Dilni më mirë jashtë se shtoni edhe numrin e protestuesve” tha Spiropali.

Share This Article
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com