“Rajmonda Bulku donte t’më merrte rolin”/ Eva Alikaj rrëfen të pathënat e “Pallati 176”: Unë e qava, nuk e bën njeri si unë

fustane me qera

Aktorja Eva Alikaj, e njohur më së shumti si ‘Elsa e Pallatit 176’, ka treguar të pathënat e komedisë që ‘nuk vdes’ kurrë.

E ftuar në “Top Arena”, Eva Alikaj tregoi se rolin e saj ikonik në fakt donte ta merrte aktorja Rajmonda Bulku.

“Kam dëgjuar më vonë që rolin tim në ‘Pallatin 176’ donte që ta merrte Rajmonda Bulku. Ndoshta dëshironte autorja që t’ja jepte rolin por nuk e di kush nguli këmbë dhe ma dhanë mua.

Unë e qava, nuk e bën njeri si unë. Roli ishte i varfër në fakt, isha unë aty që i dhashë shpirtim tim dhe ngeli aty derisa doli Elsa.”-tregoi Eva Alikaj.


Acdailynews

Share This Article
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com