Fansat “shpërthejnë” ndaj Shakirës, artistja humb ndjekësit pas gjestit të fundit: Përkrah degradimin e njerëzimit

fustane me qera

Çdo gjë që bën Shakira nuk kalon pa u vënë re. Ka miliona fansa në mbarë botën që janë të vëmendshëm ndaj çdo lëvizjeje të artistit kolumbian.

Ndonëse publikimi i saj i fundit nuk e ka pëlqyer të gjithëve dhe ka bërë që ajo të humbasë ndjekësit në rrjetet e saj sociale .

Besnike ndaj parimeve të saj dhe e përkushtuar ndaj shoqërisë siç tregon zakonisht, këngëtarja nga Barranquilla ngarkoi një foto në Instagram për të festuar muajin për të drejtat e komunitetit LGBTQIA+, ose i njohur ndryshe si muaji i “Krenarisë”.

“Shpresoj që të gjithë të kenë pasur muajin më të mirë të Krenarisë! Gjithmonë duke mbështetur barazinë, lirinë e dashurisë dhe miqësisë!”, ka shkruar artistja.

A post shared by Shakira (@shakira)

Një postim që jo vetëm ka ngjallur një pritje të madhe tek pjesa më e madhe e audiencës së saj besnike, por ka ngjallur edhe zemërimin e një pjese tjetër të ndjekësve të saj që nuk mendojnë njësoj si ajo në këtë drejtim.

“Me këto komente nuk më habit pse Amerika Latine është ashtu siç është”, “Mirë po bënim”, “Zoti im, çfarë po ndodh me botën”, “Përkrah degradimin e njerëzimit”, “Beso, lamtumirë” , “Shakira, ti ke fëmijë, analizoji gjërat si një nënë e përgjegjshme dhe promovo etikën e duhur për mbrojtjen e fëmijëve”, ishin vetëm disa nga përgjigjet më të ashpra që këngëtarja mori për foton e saj.


Acdailynews

Share This Article
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com