Nuk e ftuan në datëlindje, 20-vjeçari merr armën, vret 4 persona e plagos 3 të tjerë në SHBA

fustane me qera

SHBA- Katër persona u vranë dhe tre të tjerë u plagosën në një të shtëna të shtunën herët gjatë një feste në një shtëpi në Kentaki. Autori i ngjarjes vdiq më vonë pasi u largua nga shtëpia dhe përfundoi duke rënë bashkë me makinë në një kanal.

Policia dëgjoi të shtëna kur mbërritën në një shtëpi në Firence rreth orës 2:50 të mëngjesit. Shefi i policisë së qytetit, Jeff Mallery tha se ata gjetën shtatë persona të prekur nga të shtënat me armë.

“Katër persona u gjetën të vdekur. Tre persona u dërguan në një spital në Cincinnati në gjendje kritike. Ata pritet të shërohen,” tha Mallery.

Policia tha se i dyshuari ka vepruar i vetëm dhe nuk ka pasur kërcënim të vazhdueshëm për publikun.Njerëzit ishin mbledhur në shtëpi për një festë ditëlindjeje për djalin 21-vjeçar të pronarit të shtëpisë. Pronari i shtëpisë vdiq nga të shtënat. Duket se i dyshuari 20-vjeçar njihte njerëz në festë, por ai nuk ishte ftuar.

Share This Article
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com